Szanowni Państwo,

Teatr jest miejscem przedziwnym. Wypełnia go aura magii i tajemniczości, za każdym razem odsłania inne oblicze - bawi, zachwyca i zdumiewa, by za chwilę wzruszać, a nawet bulwersować. I najpiękniejsze w nim jest właśnie to, że wzbudza tak wiele emocji, prowokując do przemyśleń...
5. odsłona Jesiennych Spotkań Teatralnych "Po co komu teatr?" z pewnością stanie się przyczyną wielu rozważań. A to za sprawą repertuaru, który jest jak tegoroczna jesień – barwny, różnorodny, zabawny, ale i sentymentalny. W Polkowicach gościć będą znakomite zespoły teatralne i niezwykli artyści. Proponujemy Państwu pełen emocji recital, 5 spektakli w gwiazdorskich obsadach oraz 2 koncerty – olsztyńskiego zespołu Czerwony Tulipan, a także znakomitego muzyka – Mariusza Lubomskiego.
Festiwal otworzy poruszająca, a zarazem radosna opowieść o życiu w "Pięknym świecie", którą snuje jedna z najbardziej wyrazistych aktorek polskiej sceny - Stanisława Celińska. W realia bezdusznej pracy w korporacji, gdzie nie liczy się nikt ani nic poza pieniądzem wprowadzą nas aktorzy krakowskiej sztuki na wynos za sprawą spektaklu "Postrzał". Pięć niezwykłych artystycznych indywidualności na jednej scenie, czyli zespół Czerwony Tulipan da wspaniały popis umiejętności muzyczno-aktorskich, wykonując utwory z pogranicza liryki i kabaretu. Beata oraz Tomasz Schimscheinerowie w przezabawnej komedii "Dziecko dla odważnych" omówią wszystkie cienie i blaski rodzicielstwa, natomiast aktorzy Teatru Korez podpowiedzą, jak walczyć z rutyną w małżeństwie, prezentując spektakl o intrygującym tytule "Swing". W zawiłe sieci intryg i sensacji wciągnie Teatr KTO, który wyemituje na scenie odcinek serialu kryminalnego... na żywo. Z kolei Teatr Montownia rozbawi za sprawą opowieści o komiku, który paradoksalnie leczy się z depresji. Zwieńczeniem Festiwalu będzie koncert Mariusza Lubomskiego – artysty obdarzonego jednym z najbardziej urzekających wokali męskich.
Tej jesieni spotkajmy się w teatrze, aby po raz kolejny poszukać odpowiedzi na pytanie "Po co komu teatr?".

Dyrektor artystyczny
V Jesiennych Spotkań Teatralnych
"Po co komu teatr?"

lisc

stopa2