Recital "Atramentowa" to najnowszy projekt muzyczny Stanisławy Celińskiej. Pod tą samą nazwą ukazała się płyta aktorki. Tym razem widzimy ją w roli pieśniarki, która wie, o czym śpiewa i wie, jak przyciągnąć słuchacza, wykorzystując pełną paletę barw i emocji. Na płycie znalazły się utwory skomponowane przez uznanych autorów, specjalnie dla Stanisławy Celińskiej. Niepowtarzalne teksty do kompozycji Macieja Muraszko napisali: Wojciech Młynarski, Dorota Czupkiewicz oraz Muniek Staszczyk i Marcin Sosnowski. Ponadto Maciej Muraszko zaaranżował na nowo ulubione utwory Artystki, które dzięki nowemu wykonaniu nabrały niezwykłej pogody ducha.

Wszystko zaczęło się od "Atramentowej Rumby", którą artystka zaprezentowała na Koncercie Premier 46. Krajowego Festiwalu Piosenki Polskiej Opole 2009.
Po tym występie Stanisławę Celińską okrzyknięto polską Cesarią Evorą. Aktorka – tak jak kiedyś Cesaria – potrafi zaczarować publiczność swoim charyzmatycznym głosem i pomimo wielu przeciwności oraz trudów – kocha życie.

Stanisława Celińska – polska aktorka i wokalistka. Debiutowała w 1968 r., na rok przed ukończeniem PWST w Warszawie. Współpracowała z wieloma stołecznymi teatrami, a także z Teatrem Nowym w Poznaniu. Obecnie jest związana z Teatrem Współczesnym i Nowym Teatrem w Warszawie.
W 2012 r. wydała płytę "Nowa Warszawa", natomiast w tym roku ukazał się jej kolejny album pt. "Atramentowa".