Adaptacja: Andrzej Róg
Reżyseria i scenariusz: Andrzej Róg

W teatralnej adaptacji powieści Wiesława Myśliwskiego Andrzej Róg skupia się na tematach dotyczących jego pokolenia oraz młodych ludzi żyjących tu i teraz.
Kieruje się słowami samego autora: "literatura jest nie tylko poszukiwaniem prawdy o świecie, jest także, a może przede wszystkim, poszukiwaniem prawdy o sobie samym...". Widzowie stają się uczestnikami opowieści o bohaterze każdego polskiego zaścianka, "słowiańskiej duszy" - Szymka Pietruszki.
Dzięki wspaniałej literaturze Wiesława Myśliwskiego śmiech widowni miesza się z głęboką refleksją. Interaktywny charakter akcji scenicznej sprawia, że monodram odbierany jest jak spektakl.

"Kamień na kamieniu" - powieść Wiesława Myśliwskiego z 1984 r. Uważana jest za jedno z najważniejszych dzieł nurtu wiejskiego polskiej literatury powojennej. Głównym bohaterem jest Szymon Pietruszka, jeden z czterech synów ubogiej chłopskiej rodziny. Książka ukazuje jego burzliwe losy, które stają się odzwierciedleniem losów polskiej wsi w pierwszej połowie dwudziestego wieku. Pietruszka opowiada o swoich życiowych doświadczeniach, poprzez które stał się doskonałym obserwatorem życia i filozofem.

Andrzej Róg – aktor związany z Teatrem STU w Krakowie. Obecnie współpracuje, jako wolny strzelec, ze scenami Krakowa, Tarnowa i Łodzi. Współtworzy Kabaret Loch Camelot, Grupę Rafała Kmity
i Piwnicę św. Norberta.