Adaptacja: Ewa i Maciej Wojtyszko
Przekład: Jerzy Pański
Reżyseria: Maciej Wojtyszko
Muzyka: Irina Błochina
Scenografia: Urszula Bartos-Gęsikowska
Obsada: Anna Seniuk i Grzegorz Małecki

"Obietnica poranka" to sztuka oparta na jednej z najpiękniejszych książek poświęconych matce - autobiografii Romaina Gary'ego, francuskiego pisarza, scenarzysty i reżysera filmowego.
Historia opowiada o kobiecie wielkiego serca i niezwykłych przymiotów charakteru. Nie jest ona pozbawiona drobnych wad i śmiesznostek, ale z pewnością jest pełna determinacji i zrobi wszystko, żeby osiągnąć cel, jaki sobie postawiła w życiu - jej syn będzie kiedyś wielkim bohaterem, generałem, wspaniałym francuskim pisarzem i ambasadorem Francji. Dla niego ona była wszystkim co miał - jego największym skarbem, ale też i przekleństwem. Przez całe swoje życie starał się sprostać jej marzeniom, zrealizować plany, jakie przed nim nakreśliła, zdążyć przed jej śmiercią, aby zobaczyła, że życie, które mu poświęciła, nie poszło na marne…

Anna Seniuk - aktorka, absolwentka PWST w Krakowie. Występowała na deskach Teatru Starego w Krakowie oraz w teatrach warszawskich: Ateneum, Teatrze Powszechnym, Polskim. Obecnie jest związana z Teatrem Narodowym w Warszawie. Grała m.in. w filmach: "Lalka", "Europa, Europa", "Bilet powrotny", "Panny z Wilka", "Konopielka" i w serialach telewizyjnych: "Czarne chmury", "Czterdziestolatek", "Egzamin z życia". Jest laureatką licznych nagród aktorskich, m.in. otrzymała tytuł "Ulubiona Aktorka Krakowa", dwukrotnie "Złoty Ekran" oraz Złoty Medal Zasłużony Kulturze "Gloria Artis". Patron Honorowy 13. Polkowickich Dni Teatru. Odznaczona Krzyżem Komandorskim Orderu Odrodzenia Polski (2011 r.). Artystka jest profesorem Akademii Teatralnej w Warszawie.

Grzegorz Małecki - aktor teatralny, filmowy, dubbingowy. Absolwent warszawskiej Akademii Teatralnej. Od 2000 roku czołowy aktor Teatru Narodowego w Warszawie. Jeden z najzdolniejszych aktorów swojego pokolenia. Wielokrotnie nominowany do prestiżowych nagród aktorskich takich, jak: Feliksy Warszawskie (w roku 2010), nagroda im. C. K. Norwida, Paszporty Polityki. Na swoim koncie ma liczne role serialowe, m.in. "M jak miłość", "Egzamin z życia", "Prosto w serce", "Barwy szczęścia" oraz filmowe, m.in. "Lejdis", "Och Karol 2", "Wałęsa".