Przekład: Małgorzata Semil
Reżyseria: Robert Czechowski
Opracowanie muzyczne: Damian Neogenn - Lindner
Obsada: Izabela Noszczyk

Spektakl Willy'ego Russella to monolog czterdziestoletniej "kury domowej", świadomej straconego czasu i niezrealizowanych marzeń. Pomimo tego przez wiele lat nie miała odwagi, żeby wyrwać się ze świata powinności wobec innych i natłoku obowiązków. Aż do dnia, w którym bohaterka postanowiła zacząć wszystko od nowa i zamiast powtarzać w kółko: "Boże mam 42 lata", powiedzieć: "Shirley, masz dopiero 42 lata, jakie to FANTASTYCZNE…".
Ta historia zachęca do przemyśleń nad własnym życiem, do zastanowienia się nad sobą, może nawet do zmian. Pokazuje, że warto czasem postawić wszystko na jedną kartę i zrealizować jakiś szalony pomysł lub odwieczne marzenie. Nawet jeśli zakończy się to porażką, to zawsze będziemy bogatsi o nowe doświadczenie.
Spektakl bawi do łez, przemycając w swoich treściach odrobinę goryczy.

Izabela Noszczyk - absolwentka Wydziału Aktorskiego PWST w Krakowie. Współpracowała m.in.: ze Starym Teatrem w Krakowie, Teatrem Współczesnym we Wrocławiu, Teatrem im. W. Bogusławskiego w Kaliszu, Teatrem STU w Krakowie. Obecnie związana jest z Teatrem im. S. Jaracza w Łodzi. Na "małym ekranie" mogliśmy ją oglądać m.in. w serialach: "Na Wspólnej", "Barwy szczęścia", "Lekarze" i "Komisarz Alex". Współzałożycielka Teatru Scena Poczekalnia, gdzie zagrała w spektaklu "Ławeczka" i w monodramie "Shirley Valentine". Za ten ostatni została nagrodzona "Spinką Manufaktury" na I Festiwalu Monodramów MONOwMANU w Łodzi oraz nagrodą specjalną na XI Festiwalu Teatrów Niezależnych w Ostrowie Wielkopolskim.